پاورپوینت درس 10منطق پایه دهم (سنجشگری در تفکر)

پاورپوینت درس 10منطق پایه دهم (سنجشگری در تفکر)

پاورپوینت درس 10منطق پایه دهم (سنجشگری در تفکر)

پاورپوینت درس 10منطق پایه دهم (سنجشگری در تفکر)

این پاورپوینت آموزشی , جذاب و قابل ویرایش در 23اسلاید تهیه و تنظیم شده است.  با بکارگیری نمودار ها ، تصاویر جالب و جذاب و دسته بندی مطالب سعی کرده ایم یادگیری مطالب را برای دانش آموزان عزیز تسهیل بخشیم. با انتخاب این پاورپوینت از تدریس و آموزش لذت خواهید برد. بدیهی است عناوین و مطالب و اسلایدها توسط دبیران مجرب و دلسوز در جهت گسترش علم و دانش روزافزون همه دانشجویان علم با ظرافت خاص جمع آوری شده است

 قسمتی از متن:

فکر نقّادانه

تفکر نقادانه یا سنجشگرانه، فراگیری مهارت تفکر و تفکر کردن دربارهٔ نحوهٔ صحیح تفکر است؛ یعنی همان اصول و قواعدی که در درس منطق آموخته‌اید. تاکنون با نکات مختلفی دربارهٔ تفکر صحیح آشنا شده اید؛ اما باید توجه داشت که پرورش مهارت‌های تفکر صحیح و ارزیابی استدلا‌ل‌ها همچون اکثر فعّالیت‌های انسانی نیازمند تمرین و تکرار است. تفاوت مهم میان متفکر نقّاد و غیرنقّاد، جدی گرفتن فرایند تفکر و توجه آگاهانه به آن و پرسیدن سؤالات درست و به جاست. چنین متفکری هنگام شنیدن یک مطلب یا تصمیم گیری دربارهٔ آن، آن را از وجوه مختلفی بررسی می‌کند.

سؤالات اصلی در تفکر نقّادانه
وضوح مفاهیم و جملات ۱- آیا معنای همهٔ مفاهیم و قضایای ذکر شده واضح است؟ ۲- آیا اشتراک لفظ، ابهام در عبارات و توسل به معنای ظاهری وجود ندارد؟ ۳-اگر بار ارزشی کلمات را حذف کنیم، مقصود اصلی گوینده چیست؟

مناسب برای معلمان , دانش آموزان و اولیای گرامی

با پوشش کاملی از مطالب کتاب، منطبق با کتاب درسی جدید

 

 

اگرمشکلی در خرید داشتین میتونین از مرورگر(فایرفاکس ,اکسپلورر یا کروم)استفاده کنید و یا بانک عامل خود را تغییر دهید